OHL mladších žáků – hodnocení

OHL LUŽICE – MLADŠÍ ŽÁCI – ZHODNOCENÍ TURNAJE
Tento turnaj byl letos obsazen ještě lépe jak loni, celkem se ho zúčastnilo rekordních 20 mužstev. Systém turnaje byl nastaven tak, že první se hrála základní část, kdy hrál každý s každým. Podle umístění se pak hrála nadstavbová část, ze které, na základě výsledků, vedla cesta buďto směrem k tzv. velkému finále, horší umístění znamenalo účast v tzv. malém finále. Nejhorší čtyři týmy nadstavbové části se pak měly utkat o konečné umístění na 17.-20. místě.

Mladší žáky pro letošní sezónu tvoří hráči 2006 a 2007. My jsme měli standardně na soupisce i 3 hráče ročníku 2008, kteří ale rozhodně nebyli „do počtu“ a spíše patřili ke stabilnímu základu našeho týmu. Do turnaje jsme vstoupili přímo famózně, když jsme po prvních hracích dnech a utkáních v základní skupině, obsadili krásné 7. místo z 20 týmů, a to jen díky horšímu vzájemnému zápasu.

Pozitivní bylo i to, že nás většina trenérů, i činovníků z řad organizátorů, pasovala na základě předváděné hry na „černého koně“ turnaje. I my trenéři jsme viděli, že kluci hrají dobře, a mají na to, se poměřit s kýmkoliv. A tak jsme před začátkem nadstavbové části tajně doufali v možnou účast ve finálové skupině, kam se probojovalo nejlepších 8 mužstev. Bohužel se začátkem nadstavby šly naše výkony rapidně dolů. U většiny hráčů se vytratila bojovnost, a celková touha něco dokázat.

A s předvedenou hrou šly samozřejmě i výsledky. Tím pádem jsme na finálovou skupinu nedosáhli, a nakonec jsme turnaj zakončili na 18. místě. A to je pro nás, v kontextu začátku turnaje, a hlavně možností mužstva, obrovské zklamání. Kluci nám ukázali, že umí porazit kohokoliv, že fotbal hrát umí. Ale bohužel se jim často nechce. A to u většiny týmů vidět bohužel nebylo.

Kluci si musí uvědomit, že u kvalitního fotbalu je ta hranice mezi úspěchem a neúspěchem velmi tenoučká, a stačí trochu horší přístup, a z dobrého utkání je rázem debakl. Na druhou stranu, z pohledu nabírání zkušeností hodnotíme turnaj určitě pozitivně. Jen doufejme, že si tyto zkušenosti budou chtít uvědomit i samotní hráči. Dalším pozitivem turnaje byla střelecká potence Davida Svobody, který skončil se 32 brankami jen těsně na druhém místě ze všech hráčů turnaje. Výborně si vedl i Marek Mokrý s 22 brankami. A to ani jeden z nich neodehrál všechna utkání.

Na turnaji OHL v Lužicích se postupně v sestavě vystřídali tito hráči:
V brance Černý Lukáš a Kratochvil Martin, v poli Kratochvil Martin, Konečný Petr, Horký Jan, Kovář David, Oliva Josef, Svoboda David, Mokrý Marek, Kratochvil Lukáš, Martiňák Radek, Dvorský Lukáš a Haman František.
Trenéři: Marek Mokrý, Petr Konečný, Radek Martiňák, Zbyněk Horák

Výsledky našich utkání:
1. Dambořice – KEN Veselí 5:0 (B: Svoboda David 3x, Mokrý Marek 2x)
2. Hroznová Lhota – Dambořice 1:2 (B: Svoboda David, Mokrý Marek)
3. Dambořice – Ždánice 1:1 (B: Svoboda David)
4. FKM Morava – Dambořice 0:0
5. Vnorovy – Dambořice 2:1 (B: Mokrý Marek)
6. Lužice A – Dambořice 1:1 (Svoboda David)
7. Dambořice – Ratíškovice/Dubňany A 1:5 (Mokrý Marek)
8. Ratíškovice/Dubňany B – Dambořice 0:4 (Martiňák Radek 2x, Mokrý Marek, Dvorský Lukáš)
9. Dambořice – Mutěnice 2:2 (Svoboda David, Mokrý Marek)
10. Dambořice – Lužice B 6:2 (Svoboda David 2x, Dvorský Lukáš 2x, Mokrý Marek, Konečný Petr)
11. Veselí A – Dambořice 1:2 (B: Mokrý Marek 2x)
12. Hodonín B – Dambořice 0:1 (B: Mokrý Marek)
13. Dambořice – Rohatec 1:0 (B: Svoboda David)
14. Dambořice – Strážnice 1:0 (B: Svoboda David)
15. Dambořice – Prušánky 2:1 (B: Svoboda, Konečný)
16. Dambořice – Bzenec 3:3 (B: Svoboda 2x, Kratochvil Martin)
17. Dambořice – Hodonín A 2:2 (B: Svoboda, Kratochvil Lukáš)
18. Dambořice – Veselí B 2:2 (B: Svoboda, Konečný)
19. Holíč – Dambořice 4:0
20. Dambořice – FK Hodonín A 1:5 (B: Svoboda David)
21. Mutěnice – Dambořice 0:6 (B: Mokrý Marek 5x, Svoboda David)
22. Vnorovy – Dambořice 3:0
23. Dambořice – Veselí A 2:2 (B: Svoboda David 2x)
24. Prušánky – Dambořice 1:1 (B: Mokrý Marek)
25. Hodonín B – Dambořice 0:1 (B: Svoboda David)
26. Dambořice – Bzenec 4:5 (B: Svoboda David 4x, Mokrý Marek)
27. Dambořice – Ratíškovice/Dubňany B 0:1
28. Dambořice – Rohatec 1:0 (B: Svoboda David)
29. Hodonín B – Dambořice 0:3 (B: Mokrý Marek 2x, Svoboda David)
30. Dambořice – Prušánky 1:2 (B: Svoboda David)
31. Bzenec – Dambořice 1:1 (B: Mokrý Marek)
32. Dambořice – Rohatec 3:0 kontumačně
33. Hr. Lhota – Dambořice 1:0
34. FKM Morava – Dambořice 1:1 (B: Kovář David)
35. Dambořice – Lužice A 1:2 (B: Kovář David)
36. Dambořice – Lužice B 2:1 (B: Mokrý Marek 2x)
37. Dambořice – Strážnice 0:2
38. Dambořice – Lužice B 3:1 (B: Svoboda David 2x, Martiňák Radek)
39. Dambořice – Rohatec 5:1 (B: Martiňák Radek 3x, Svoboda David 2x)
40. Lužice A – Dambořice 4:4 (B: Svoboda David 3x, Martiňák Radek)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *