Hodnocení podzimní části sezóny – muži

Máme tady hodnocení podzimní části sezóny mužského týmu hrajícího okresní přebor. Po první polovině soutěže patří Dambořicím třetí místo. Jak to viděl trenér Petr Mokrý zjistíte z článku.

Hodnocení podzimní části sezony 2019/20 – MUŽI TJ Sokol Dambořice

Po velmi povedené jarní části sezony, kdy jsme se ze sestupových pozic dostali až na čtvrté místo tabulky a celkově jarní část sezony vyhráli, jsme doufali, že si formu udržíme i pro novou sezonu. Před začátkem podzimní části proběhlo v našem kádru mnoho změn.

Do nové sezony jsme vstupovali spíše oslabení, oproti té předchozí. Kariéru ukončil zkušený hráč z Kyjova Karel Půček, golman Michal Zimány se odstěhoval zpátky na Slovensko a Jakub Luskač se rozhodnul přestoupit do brněnské Líšně. Aby toho nebylo málo, tak chvíli před začátkem soutěže se rozhodnul vrátit do mateřského klubu Vít Hulák, který u nás hrál předchozí sezonu.

Kádr doplnil navrátivší Hovězák Petr ze Šardic a Luskač Libor, který skončil v našem dorostu a plynule přešel do mužské kategorie.

Rozlosování podzimní části sezony pro nás bylo opravdu smrtící. První čtyři kola jsme měli tři soupeře z první pětky tabulky. Získali jsme pouze tři body z Petrova, jinak nás Svatobořice, Hodonín B a Vnorovy jasně přehrály.

Klíčovým momentem sezony považuji paradoxně okresní pohár v Dolních Bojanovicích, kde jsme i přes nepostup a prohru předvedli zejména v druhém poločase opravdu hektický a kvalitní výkon. Kluci si najednou začali věřit a výsledkem toho byla neskutečná série v následujících utkáních. Z posledních devíti zápasů jsme sedm vyhráli a dvakrát remizovali. Někdy byly výhry upracované, ubojované. Jindy jsme podali opravdu kvalitní výkony, které se každým zápasem zlepšovaly.

Výsledkem této hektické podzimní části sezony je velice slušné třetí místo tabulky s osmi výhrami, dvěma remízami a třemi prohrami. Celkový zisk je 26 bodů.

Nyní čeká všechny hráče i realizační tým zasloužený odpočinek. Zimní příprava nám začíná až 31. ledna 2020. V plánu je opět kondiční soustředění v Bukovince a několik přípravných utkání. Budeme rádi, když nás v těchto studených časech přijdete podpořit.

Trenér TJ Sokol Dambořice – Mokrý Petr